Kasa fiskalna dla fryzjera, czyli nowa era w salonach fryzjerskich

Kasa fiskalna dla fryzjera
Kasa fiskalna dla fryzjera

Oto sytuacja, którą na pewno zna każdy z nas i spotyka się z nią dość często. Włosy zaczynają nam rosnąć zbyt długie lub zbliża się jakieś ważne wydarzenie w naszym życiu to po prostu wybieramy się do fryzjera. Mówimy fryzjerowi jaką chcemy mieć fryzurę, siadamy na fotelu i w lustrze obserwujemy jego artystyczną pracę. Po wszystkim przychodzi już czas na zapłacenie za usługę. Poznajemy cenę, wyciągamy portfel i płacimy. Na tym koniec, ubieramy się i wychodzimy z salonu. Czego brakuje w tej historii? Właśnie, gdzie się podział paragon za wykonaną usługę? Idąc do sklepu na zakupy zawsze dostajemy paragon, czy tego chcemy czy nie. Płacąc za usługi ponownie zawieramy jakąś transakcję, która powinna być rozliczona legalnie, a więc z potwierdzeniem którym jest paragon. Dlaczego więc u fryzjera trudno szukać tego małego skrawka papieru?Szczególnie w przypadku małych salonów fryzjerskich wynika to po prostu z tego, że właściciele tych firm specjalnie nie wykazują swoich dochodów, aby płacić mniejsze podatki, a do tego jeszcze uniknąć posiadania kasy fiskalnej. Firma nie zarabia formalni 20 tysięcy złotych rocznie, a więc nie ma kasy i nie wydaje paragonów. Od teraz to się jednak zmienia, gdyż kasa fiskalna dla fryzjera będzie obowiązkowym elementem każdego gabinetu fryzjerskiego.

Takie przepisy prowadziło Ministerstwo Finansów, a mocy nabierają one dokładnie 1 marca 2015 roku. Oznacza to, że właśnie od tego dnia kasa fiskalna dla fryzjera będzie już naprawdę obowiązkowa i osiąganie niskich dochodów nie zwalnia nas z posiadania tego urządzenia. Skąd taki pomysł i czemu akurat fryzjerzy?

kasa fiskalna dla fryzjera jest obowiązkowa od 2015 roku tak samo jak dla mechaników, salonów kosmetycznych, prywatnych gabinetów lekarskich oraz kancelarii prawnych. Według naszych władz bowiem to właśnie w tych rodzajach działalności gospodarczych dochodzi do nagminnego zaniżania swoich dochodów. Nowe przepisy mają zachęcić do legalnego rozliczania zarobków, a także dać klientom tych firm szansę na reklamację usług, gdyż tylko paragon stanowi prawną podstawę do tego.